Organizacja przedszkola

Wychowaniem przedszkolnym obejmujemy dzieci od początku roku szkolnego (od 1 września) w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego (do 31 sierpnia) w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat.

Dyrektor może przyjąć do Przedszkola dziecko, które ukończyło 2,5 roku, pod warunkiem osiągnięcia przez nie dojrzałości przedszkolnej.

Dni i godziny otwarcia

Przedszkole czynne jest w godzinach 6:00–19:00 od poniedziałku do piątku przez cały rok, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy.

Przedszkole pełni dyżur w okresach przerw szkolnych: bożonarodzeniowej oraz w długie weekendy.

W okresie wakacji czas pobytu dzieci w Przedszkolu wypełniony jest wieloma atrakcyjnymi zajęciami oraz licznymi wycieczkami.

Liczebność grup

Liczba dzieci w grupie wynosi maksymalnie 18. W każdej grupie jest nauczyciel i nauczyciel wspomagający.

Godziny edukacyjne

Dzieci przyprowadzane są do Przedszkola od godziny 6:00 do godziny 8:30.
Podstawa programowa wychowania przedszkolnego realizowana jest od godziny 8:30.

Dzienny czas przeznaczony na realizację podstawy programowej wynosi nie mniej niż 5 godzin.

Odpoczynek poobiedni

W grupach trzy i czterolatków po obiedzie prowadzimy zajęcia wyciszające. Jest to czas przeznaczony na relaks i odpoczynek. Trzylatkom zapewniamy leżakowanie. Czas odpoczynku uprzyjemnia muzyka relaksacyjna oraz bajki czytane przez wychowawców.

Plac zabaw

W trosce o prawidłowy rozwój ruchowy dzieci staramy się, by nasze przedszkolaki spędzały jak najwięcej czasu na placu zabaw. W ramach zajęć sportowych dzieci uczestniczą w gimnastyce ogólnorozwojowej, zabawach i grach sprawnościowych. W ramach czasu przeznaczonego na zabawy swobodne dzieci mogą korzystać z wielu zabawek znajdujących się na naszym placu zabaw: huśtawek, bujaków sprężynowych, piaskownicy, karuzeli, zjeżdżalni, równoważni.

Wycieczki

Nasze przedszkolaki biorą udział w licznych wycieczkach edukacyjnych, podczas których odwiedzamy ciekawe miejsca (filharmonia, teatr, kino, Stadion Narodowy, muzeum, Park Iluzji, Centrum Nauki Kopernik, ZOO, gospodarstwo agroturystyczne) oraz poznajemy ludzi wykonujących różne zawody (pielęgniarka, dentysta, strażak, policjant, ratownik medyczny, piekarz, rolnik, pszczelarz). Wycieczki organizowane są autokarami przystosowanymi do przewozu małych dzieci.

Spacery edukacyjne

Wykorzystując nasze unikatowe położenie w pobliżu lasu staramy się, aby nasze dzieci jak najwięcej czasu spędzały na świeżym powietrzu. Spacery edukacyjne, podczas których prowadzone są obserwacje życia zwierząt i roślin, uwrażliwiają dzieci na piękno i bogactwo otaczającej przyrody, ponadto są doskonałym uzupełnieniem zajęć i zabaw odbywających się na naszym placu zabaw.

Wyprawka

– obuwie na zmianę (dobrze trzymające stopę);
– min. dwie zmiany bielizny osobistej;
– zapasowe ubranie (koszulka, bluza, spodnie, rajstopy, skarpetki);
– kubeczek, szczoteczka i pasta do zębów;
– chusteczka na głowę/czapka z daszkiem;
– strój gimnastyczny;
– pościel (kocyk, poduszka) – dla dzieci leżakujących;
– worek materiałowy na pościel.

Prosimy o podpisanie i oznakowanie poszczególnych elementów inicjałami.

Rekrutacja 2023/2024

Zapisz swoje Dziecko już dziś!